One Day Class – Aero Joga dla mężczyzn

One Day Class – Aero Joga dla mężczyzn

Od zdrowia psychicznego po sprawność fizyczną, aero joga jest bez wątpienia jedną z najbardziej korzystnych praktyk dla obu płci!

Mimo iż tradycyjnie, joga była praktykowana tylko przez  mężczyzn, dziś  to kobiety są głównymi adeptkami tej ścieżki. Dlatego istnieje błędne przekonanie, że aero joga jest przeznaczona głównie dla kobiet.

Podobnie jak kobiety, mężczyźni również mogą odnieść wiele korzyści z regularnej praktyki aero jogi.

Zwiększa elastyczność

Aero  joga polega na wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń i asan w materiale zawieszonym do sufitu.

Główną zaletą takiego treningu jest to, że pomoże ona uwolnić napięcia, które mogły narosnąć w twoim ciele, zwłaszcza jeśli prowadzisz siedzący tryb życia.

Poza tym joga może rozluźnić sztywne mięśnie i uelastycznić stawy. Dlatego ćwiczenia w hamaku  nie tylko wzmocnią mięśnie centrum / core twojego ciała, ale także zwiększą elastyczność kręgosłupa.

Dzięki lepszej elastyczności będziesz nie tylko bardziej produktywny, ale także mniej podatny na kontuzje.

Większość mężczyzn ma zwykle problemy z napiętymi grupami mięśni. Na przykład mogą to być ramiona, pośladki, klatka piersiowa lub ścięgna podkolanowe.

Na szczęście treningi jogi mogą pomóc rozwiązać te problemy.

Aero Joga pomoże zwiększyć elastyczność, a kiedy całe ciało będzie elastyczne, będziesz mógł cieszyć się szerszym zakresem ruchu.

Będziesz np. w stanie wykonywać głębsze przysiady, gdy ścięgna podkolanowe i pośladki są bardziej elastyczne.

Aero Joga  może poprawić Twój sposób oddychania. Ćwicząc na hamaku, będziesz musiał skupić się na wdechu i wydechu, trzymając ciało w nieznanej pozycji.

Nieraz będziesz musiał zwolnić oddech, zamiast go przyspieszać. Dzięki temu nauczysz się wykonywać długie, powolne oddechy, które będą potrzebne do wykonywania różnych pozycji.

W rezultacie pojemność twoich płuc zwiększy się, co pozwoli ci przyjąć większą ilość tlenu, ale z mniejszej liczby wdechów.

Tak więc, jeśli bierzesz udział w jakiejkolwiek aktywności, takiej jak bieganie lub gra w piłkę nożną, w której twoje płuca są mocno zaangażowane, masz kolejny powód, dla którego powinieneś spróbować jogi w powietrzu.

Zwiększy to twoją elastyczność, zmniejszając w ten sposób ryzyko kontuzji. Co więcej, zwiększy to pojemność płuc, co oznacza, że ​​organizm będzie mógł wykonywać różne ćwiczenia wydajniej.

Aero Joga obejmuje niecodzienne i wymagające ruchy, takie jak pies z głową w dół, deski w powietrzu i różne pozy wojownika oraz pozycje odwrócone.

W jodze jest wiele ruchów, pozycji  i skrętów w różnych kierunkach, a także ruchy kręgosłupa które zwykle nie są obecne w konwencjonalnych ćwiczeniach

Jak więc Twoje ciało korzysta z tych różnych treningów i ruchów?

Zmuszą je do pracy w sposób, do którego nie jest przyzwyczajone, dzięki czemu wzmacnia mięśnie stabilizujące i stawy – zmniejszając ryzyko kontuzji

Mężczyźni, których praca polega na siedzeniu przez cały dzień, mogą odczuć to w przewlekłym bólu pleców.

Na przykład, jeśli twoje ścięgna podkolanowe i mięśnie bioder są napięte, jest bardzo prawdopodobne, że mięśnie dolnej części pleców będą próbowały to zrekompensować – w rezultacie możesz skończyć z bólem tej części ciała.

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki jodze antygrawitacyjnej nie musisz iść na drogie zabiegi ani kupować drogich leków, aby rozwiązać ten problem!

W przeciwieństwie do niektórych zajęć fitness, aero joga wykorzystuje wszystkie mięśnie ciała. Dlatego regularny trening jogi pod koniec dnia znacznie przyczyni się do zmniejszenia bólu w plecach.

Większość zaangażowanych sportowców stoi przed jednym wspólnym wyzwaniem – podjęciem decyzji, co robić, gdy mają tzw. „active rest day”. Aktywny dzień odpoczynku oznacza, że ​​chcesz włączyć pewien poziom aktywności fizycznej, ale nie przesadzać.

I tu właśnie aero joga wychodzi Ci na przeciw. Pomogą ci pozostać aktywnym podczas dnia odpoczynku, bez narażania ciała na wymagający trening.

Tak więc, jeśli jesteś oddanym sportowcem, któremu trudno jest wymyślić, co zrobić z aktywnym dniem odpoczynku, powinieneś spróbować ćwiczeń jogi w powietrzu.

Praca, rodzina, szkoła i różne inne codzienne czynności mogą prowadzić do stresu i niepokoju. A jeśli nie znajdziesz sposobu na złagodzenie tego stresu, ostatecznie wpłynie to na Twoją ogólną produktywność w życiu codziennym.

Również twoje zdrowie psychiczne ucierpi z powodu podwyższonego poziomu stresu.

W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni rzadko otwierają się, mniej komunikują nawet w sytuacjach stresowych. Aero joga zapewnia alternatywną metodę pomagającą złagodzić ten stres. W rzeczywistości jest to jedna z najskuteczniejszych metod łagodzenia stresu i niepokoju.

Medytacja w ruchu jaką jest Aero Joga, pomogą uspokoić umysł, złagodzić niepokój i poprawić ogólny stan zdrowia psychicznego.

Co więcej, praktyka jogi może pomoże Ci nie skupiać się na negatywnych myślach lub ich gonitwy. Jeśli więc szukasz sposobu na odstresowanie, powinieneś spróbować Aero Jogi.

Regularna praktyka jogi w powietrzu odmłodzi i odświeży twoje ciało i umysł na wiele sposobów.

One Day Class  w Aero Porcie da Ci przedsmak możliwości jakie daje Aero Joga. Praktyka będzie dopasowana do możliwości fizycznych mężczyzn, czyli jeśli np. do tej pory uważałeś, że joga jest tylko dla „rozciągniętych” – tutaj przekonasz się że ta elastyczność jest wypracowywana z czasem i systematycznością. W grupach gdzie praktykują kobiety jest kilka pozycji które dla Panów okazują się być nieco… „niewygodne”, dlatego podczas One Day wejdziemy w kilka wymagających pozycji fizycznie ale opuścimy te „problematyczne” 😉  W praktyce połączymy pierwiastki In (żeńska) i Jang (męska) by poczuć balans i równowagę w ciele i umyśle obu uzupełniających się energii.

Anti Gravity Shoot at Om Factory

Dla jeszcze większej zachęty, Aero Joga w dzisiejszej formie jest ogromną zasługą właśnie mężczyzny. Christopher Harrison był pionierem w dziedzinie fitnessu używającego hamaków! ^.^

Poniżej załączam filmy na youtube gdzie Aero Jogę praktykują Panowie.