Aero Joga – czemu warto ją ćwiczyć

Aero Joga – czemu warto ją ćwiczyć

  Joga znana jest z relaksu i medytacji ale i dobroci wynikających z rozciągania. Wprowadzenie Aero Jogi do twojej rutyny może pomóc ci czerpać jeszcze więcej korzyści, zarówno fizycznych, jak i emocjonalno-duchowych.

 1. Całkowity trening ciała.

Joga z kalisteniką i akrobatyka w powietrzu, Aero Joga wymaga  większej koncentracji i wysiłku ze względu na przyciąganie grawitacyjne  oraz sam fakt zawieszenia w powietrzu.

Grupy w Aero Port Studio: Aero Pilates / Szarfy / Aero Joga 2 / Aero Hamak/ Aero Joga – hamak niski

2. Wzmacnianie naszego centrum (core) i zrzucanie tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia Aero Jogi pomagają wzmocnić mięśnie ramion,  tułowia, w tym pleców, brzucha i miednicy, aby poprawić wszechstronną siłę fizyczną. Im więcej mięśni zbudujesz, tym lepiej Twoje ciało będzie spalać tłuszcz a Twoje mięśnie głębokie zaktywizują się.

Grupy w Aero Port Studio: Aero Pilates / Szarfy / Aero Joga 2 / Aero Hamak/ Aero Joga – hamak niski

 

3. Pomaga przy bólu w plecach

Jeśli przyjrzymy się fizjoterapeutycznym rozciąganiom antygrawitacyjnym, zobaczymy, że są one wykorzystywane do poprawy  takich schorzeń jak skolioza i przykurcze mięśni. Będąc do góry nogami, w kręgach robi się więcej przestrzeni, zmniejsza to nacisk na dyski i więzadła. To samo dzieje się podczas ćwiczeń Aero Jogi. Daje możliwość swobodnego zwisania, jednocześnie odciążając i wydłużając kręgosłup.

4. Zwiększa elastyczność.

Jest to całościowe ćwiczenie rozciągające ciało i dociera do mięśni i części ciała, do których zwykłe ćwiczenia nie zawsze mogą.  Bycie zawieszonym w hamaku do góry nogami angażuje mięśnie, które nie są używane podczas standardowych treningów bez użycia  grawitacji. Nasze mięśnie mają więcej swobody, ponieważ hamak wspiera i pomaga manipulować ciałem w pozycjach, do których normalnie trudno nam dotrzeć.

5. Lepsze krążenie i zdrowe serca.

W ramach naszego procesu oczyszczania krwi, nasze serce pompuje ją, i odświeża. Odwracając się do góry nogami, krew napływa do naszego serca, co odświeża krążenie i jest dla niego mniej obciążające* .

6. Wisząc do góry nogami poprawiamy ukrwienie twarzy, dotleniamy mózg i działamy odmładzająco na skórę twarzy i szyi, „zmuszając” zmarszczki by „odwróciły się”. Czy już wiesz dlaczego Koreanki od lat (i w każdym wieku!) ćwiczą Aero Jogę co najmniej 2 razy w tygodniu??

* (Proszę zawsze skonsultować się z lekarzem, jeśli masz problemy z krążeniem krwi, takie jak niskie lub wysokie ciśnienie krwi !!!!!).

7. Poprawa nastroju

Kiedy po raz pierwszy spróbujesz tych zajęć, poczujesz przypływ adrenaliny z powodu pozycji do góry nogami, których nigdy wcześniej nie doświadczyłeś. Bycie do góry nogami wytwarza hormony, takie jak serotonina i dopamina poprawiają nasze samopoczucie.

Aero Joga w Aero Port, zapewni Ci to doświadczenie – zarezerwuj już dziś, aby zobaczyć, jak to wyjątkowe ćwiczenie może poprawić Twoją elastyczność i kondycję, zapewniając jednocześnie mnóstwo zabawy.

W kolejnych wpisach opowiem wam o różnych stylach Aero 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.