Zalety Praktyki w Grupach

Zalety Praktyki w Grupach

Energia grupowej jogi

 

Joga słynie z poprawy zarówno naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

W tym poście dowiesz się czemu warto uczęszczać na zajęcia w grupie.

Ci, którzy regularnie praktykują jogę, znają jej szeroki wachlarz zalet. Ale nawet okazjonalna sesja jogi może pomóc uspokoić umysł i skoncentrować się. Psychologowie zachwalają jogę i jej potencjał poprawienia zdrowia psychicznego.

Energia którą dzielimy się podczas grupowych sesji jogi jest wyjątkowa!

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na podniebną przygodę w Aero Port z Aero Jogą,czy uczęszczasz na zajęcia w lokalnej siłowni, czy łączysz się online, na pewno przekonasz się, że sesja grupowa daje dodatkowy impuls.

Kiedy praktykujemy jogę, staramy się znaleźć nasz przepływ energii i skierować go w miejsca które jej potrzebują. Uczestnictwo w grupowych zajęciach jogi zapewnia poczucie harmonii i połączenia, które z kolei poprawia samopoczucie. Praca nad asanami i pozycjami akrobatycznymi w grupie pozwala nam budować wspólną energię, która jest wielce inspirująca.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jogą, energia zajęć grupowych może być po prostu windą, której potrzebujesz, aby zacząć. Jeśli już ćwiczysz jogę indywidualnie, zajęcia grupowe będą idealnym uzupełnieniem Twojej regularnej praktyki.

Budowanie przyjaźni poprzez grupową jogę

Oprócz energii płynącej z grupowej jogi, jest też radość z budowania relacji i nowych przyjaźni lub utrzymywania tych istniejących.

Znaczenie przyjaźni dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu ostatnich kilku lat skupiliśmy się na naszej podstawowej ludzkiej potrzebie jakim jest kontakt i „vibe”– grupowe zajęcia czy pilatesu, czy aero jogi czy innej formy fitnesu są często doskonałym sposobem na cieszenie się znaczącym i cennym czasem spędzonym z innymi.

 

Grupowe zajęcia jogi są cennym doświadczeniem w budowaniu i pielęgnowaniu więzi.Wykonując te czynności razem, wzmacniamy nasze więzi dzięki wspólnym chwilom, tworząc wspomnienia, a może nawet i wymyślając żarty, dzięki którym będziemy się śmiać przez wiele lat!

Prowadzenie prywatnych grupowych zajęć jogi może zgromadzić twoich przyjaciół i rodzinę we wspólnym momencie, w którym możesz nawiązać głębsze więzi i zaoferować wzajemne wsparcie.

 Niezależnie od tego, czy chcesz poznać nowych ludzi, robiąc coś zdrowego, czy spędzić trochę czasu ze współpracownikami, grupowe zajęcia jogi to miejsce, w którym przyjaźnie mogą rozwinąć się.

Możliwości rozwoju osobistego

W ostatnich latach wielu z nas zaczęło ćwiczyć jogę w domu, niezależnie od tego, czy czerpiemy wskazówki z książki, czy z YouTube. Jej dostępność i korzyści zdrowotne sprawiają, że joga jest obecnie praktykowana przez ponad 100 milionów ludzi na świecie.

Szczególnie podczas pandemii joga wydawała się jednym z najlepszych sposobów na pozostanie aktywnym, zmotywowanym i obniżaniu poziomów stresu,- nawet bez wychodzenia z domu.

Ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Czasami, pomimo naszych dobrych intencji, porzucamy nasze nowe, zdrowe nawyki zaraz po ich rozpoczęciu.

Tutaj grupowe zajęcia jogi mogą zrobić różnicę!

Uczestnictwo w  grupowej jodze może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby naprawdę umocnić miejsce jogi w swojej cotygodniowej rutynie. Odpowiedzialność i regularność pojawiania się w przestrzeni do tego stworzonej ma w sobie coś magicznego a zarazem uziemiającego. Świadomość, że bez względu na to jaki masz dzień, co w Twoim życiu się dzieje Twoje ulubione miejsce do praktyki i znajome duszyczki czekają na Ciebie by wspólnie połączyć energię i oddać się skupieniu na regeneracji ducha i ciała.

Motywacja i zachęta którą znajdziesz na grupowych zajęciach jogi, jest bezcenna.

Czasami jest to miłe słowo od osoby z twojej grupy lub mała wskazówka od twojego nauczyciela, czy po prostu widok znanych (choć być może jeszcze nie poznanych) twarzy. Poczucie przynależności, które towarzyszy jodze grupowej jest również nieocenione. 

Przyjazna grupa innych uczniów wokół ciebie da ci pewność siebie i inspirację do dalszego rozwoju.

Jeśli masz pozytywne doświadczenia z jogą, którymi chciałbyś się z nami podzielić lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej pełnej oferty zajęć i lekcji, skontaktuj się z nami – aeroportjoga@gmail.com / 604932788

zdjęcia: kolekcja prywatna / google images / naver