Szarfy – Aerial Silks: o co tu chodzi?

Szarfy – Aerial Silks: o co tu chodzi?

Jeśli szukasz wyjątkowego i wymagającego treningu, szarfy/aerial silks może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Szarfy / Aerial Silks to duże wyzwanie fizyczne ale mają swój niewątpliwy urok i charyzmę z której siłownia raczej nie słynie a wysiłek i praca całego ciała jest porównywalna. Jeśli chcesz wypróbować ćwiczenia w powietrzu, szarfy są miękkie w porównaniu np ze sprzętem na siłowni czy nawet rurką pole dance przez co daje wiele możliwości „formowania” jej naszymi ruchami ciała.

Szarfy są treningiem całego ciała – większość zauważa, że ​​ich ramiona i górna część ciała najbardziej się zmieniają od ćwiczenia z szarfami, ponieważ naprawdę musisz pracować tymi mięśniami, aby wznosić się i kontrolować swoje ruchy na szarfie oraz idąc na przekór grawitacji. Nawet samo wspinanie się po szarfie zaangażuje wiele Twoich mięśni! Rozpalisz również swoje centrum/core i zobaczysz poprawę elastyczności podczas rozciągania się z szarfą.

Jasne, na początku będziesz odczuwać ból,i będzie ciężko ale gdy Twoje ciało przyzwyczai się do nowych ruchów,- których nie zapewni Ci sesja na siłowni, zaczniesz dostrzegać, do czego zdolne jest Twoje ciało.

Czego mogę się spodziewać na treningu Szarf / Aerial Silks?

Zajęcia zawsze rozpoczynają się 15-20 minutową rozgrzewką –najpierw na podłodze a następnie na szarfach.Rozruszamy stawy, przygotowujemy nadgarstki, wzmacniamy korpus i nogi z szarfami, kondycjonujemy i zawsze (nawet zaawansowani!) zaczynamy od podstaw: chwyty, wiązania oraz wspinanie się razem z zejściem.Dlatego nie spóźniaj się, ponieważ jeśli nie rozgrzejesz się odpowiednio, ryzykujesz kontuzją.

Gdy wszyscy już poczują trochę ognia i dłonie przyzwyczają się do pracy,czas na naukę nowych uchów/pozycji lub ponowne przyjrzenie się im i przećwiczenie ich., Niektórych ruchów można się nauczyć i opanować na jednych zajęciach, inne trzeba powtórzyć kilka razy,czasem więcej czasu nam to zajmie żeby je opanować…

Nie będziesz fruwać jak w Cirque du Soleil po pierwszej sesji, ale jest to wspaniale wspierająca  atmosfera, w której zawsze możesz uczyć się wspólnie i od siebie nawzajem. Nigdy nie wstydź się! Próbuj,ponoś porażki, ucz się, pokonywaj strach i ograniczenia. Wyznacz sobie cel na dany trening biorąc pod uwagę jak danego dnia się czujesz i jak wygląda Twój poziom energii i skupienia (!)a wkrótce sama siebie zaskoczysz!

Jakie inne treningi powinnam wykonywać, aby usprawnić trening Aerial Silks?

Aero Joga, Aero Hamak – są pewnego rodxaju przedsmakiem Szarf; poczujesz materiał, powisisz do góry nogami – zobaczysz na czym to polega. Ale także joga i pilates – w naszym studiu lub w innym miejscu są dobrym dodatkiem pod szarfy. Pomogą Ci w rozciągnięciu i wzmocnieniu odpowiednich części ciała oraz przygotują Cię na wyzwania, jakie niosą ze sobą szarfy. Wspinaczka skałkowa i bouldering mogą pomóc wzmocnić przedramiona. Aerial Silks zawiera ruchy o wysokiej intensywności, więc wszystko, co możesz zrobić, aby wzmocnić swoje ciało, jest świetne!

Nie tylko walczymy z grawitacją. Nie raz siadamy innym razem poddajemy się całkowicie ;))

W co się ubrać?

Ważne jest, aby nosić odpowiednią odzież podczas wykonywania jedwabiu powietrznego. Chcesz nosić coś, co jest dopasowane i pozwala na swobodny ruch. Dobrze dopasowane legginsy i podkoszulek lub top sportowy to dobry wybór. Unikaj luźnych ubrań, ponieważ mogą one zaplątać się w materiale.

Na koniec treningu rozciągamy się do szpagatu ^.^
Szarfy wyglądają niesamowicie spektakularnie i efektownie 🙂
Praca WRE!

(za nic nie wiem jak odwrócić to zdjęcie…z innymi dałam radę… T.T)

Na SZARFY w Aero Port studio obowiązuje rezerwacja miejsca via sms 604 932 788 !

Przed pierwszym treningiem należy zapoznać się z regulaminem studia dostępnym na stronie aeroportjoga.pl

Na kanale youtube możesz zobaczyć jak przebiega trening na szarfach w Aero Port studio w Gdyni:

Subskrybując kanał na yotube oraz polubienie treningów będzie bardzo pomocne w rozwijaniu studia. Z góry dziękujemy! ^.^