Aero Joga

Aero Joga

Czy aero joga jest dla mnie?

Często otrzymuję takie pytanie. Odpowiedź? Tak i nie. Zacznijmy od tego dlaczego ta forma jogi czy aktywności fizycznej może nie być dla Ciebie.

Jeżeli masz jakąś poważną chorobę (m.in. serca, wzroku, anemia, epilepsja ) to przede wszystkim konsultacja z lekarzem jest wymagana, w której to dokładnie opisujesz swojemu prowadzącemu na czym ta forma zajęć polega a ona/on doradzi Tobie najlepiej.

Jeżeli jesteś w pierwszym trymestrze ciąży, aero joga a wraz z nią wiszenie do góry nogami jest niewskazana.

Jeżeli przebyłaś poważną operację w ostatnich 6-u miesiącach, albo miałaś kontuzję, uraz lub też w ostatnich 48 godzinach poddałaś się zabiegom estetycznym w tym botox – aero joga będzie musiała poczekać ^~^

Kolejna ważna sprawa, to unikanie JAKIEJKOLWIEK aktywności fizycznej krótko po wyjściu z sauny i w trakcie restrykcyjnej diety.

Dla kogo więc aero joga?

Chcesz innej, zabawnej i nieraz zaskakującej formy wysiłku? Chcesz wzmocnić się i zrzucić zbędne kg ale nie z cardio, bieganiem i siłką? A może chcesz rozciągnąć się do szpagatu? Może w ogóle lubisz rozciągać się po całym dniu siedzenia? Masz silne nogi ale „z drewna” a ramiona i plecy jak „flaczki”? Chcesz poczuć OGIEŃ w ramionach, brzuchu, pośladkach i udach, nabrać formy bez zadyszki?

Prawda jest taka, że wszystko co powyżej doświadczysz z hamakiem podczas aero jogi. Mało tego! Ponieważ materiał hamaku oplata nasze plecy i uda, zaciskając go w tych miejscach poprawiamy krążenie masując powierzchnie które mają z nim styczność. Wiszenie do góry nogami w pozycji małpy lub padtakonasany dotlenia nas, działa na przekór grawitacji czyli skóra „podnosi” się zamiast opadać w dół – na twarzy jak i na szyi! Równocześnie odciążamy odcinek lędźwiowy i rozluźniamy biodra, czyli te części ciała, które cierpią za nasze nawyki siedzenia na krzesłach.

To jeszcze nie koniec. Ćwicząc boso (bo tak jest najbezpieczniej) pozwalamy nie tylko skórze oddychać ale i zapobiegamy deformacjom palców w tym i powstawaniu haluksom. Stopy przez większość dnia „więzimy” w (rzadko kiedy właściwie dobranych) butach, a wchodząc stopami na hamak fundujemy sobie, czasem bolesną ale jakże rozluźniająca, akupresurę! Poprawione krążenie więc i stópki ciepłe, a pomaga nam w tym również podgrzewana na podczerwień podłoga ^~^

W naszym studiu oferujemy aero jogę z akrobatyką powietrzną, czyli poza elementami świadomego, płynnego oddechu łączącego ruchy i asany wplątujemy (dosłownie!) za każdym razem małe wyzwanie dla ciała i ducha w postaci różnych pozycji typowych dla akrobatyki powietrznej (aerial hammock, aerial silks) i odpowiednich dla danego poziomu.

Każdą lekcję rozpoczynamy od wyciszenia, medytacją oddechem i skupienia, które nadają rytm i ton praktyki a kończymy śawasaną, świadomym odpoczynkiem w kołyszącym, bezpiecznym hamaku.

Ważna rzecz to wiedzieć, że NIE TRZEBA być rozciągniętą czy silną, żeby ZACZĄĆ aero jogę. Elastyczność i siła przychodzą z czasem, przy REGULARNEJ praktyce.

Nikt tu nie jest za karę, każdy kto przychodzi robi to z własnej, świadomej, nie przymuszonej woli. Jeżeli hamak ma być „obowiązkiem”, to tych lepiej szukać gdzie indziej ^.~ W Aero Porcie cieszymy się z wolności jaką daje nam umysł i tej wolności szukamy także w ciele praktykując regularnie.

Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce na aero jodze a jeśli masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości napisz w komentarzach lub skontaktuj się tel 604 932 788

Namaste~

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.